четвер, 3 березня 2022 р.

Щодо написання заяв про відпустки без збереження заробітної плати у зв'язку із введенням в Україні правового режиму воєнного стану

    МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

 

 

ЛИСТ МОН  УКРАЇНИ № 1/3292-22 від 28 лютого 2022 року

Керівникам управлінь (департаментів)

освіти і науки  обласних, Київської

міської державних

(військово- цивільних) адміністрацій

Державна служба якості освіти

Щодо написання заяв про відпустки

без збереження заробітної плати у зв'язку

із введенням в Україні правового режиму воєнного стану

 

Міністерство освіти і науки України отримує звернення від педагогічних працівників про факти примушування з боку окремих керівників закладів освіти до написання заяв про відпустки без збереження заробітної плати у зв'язку із введенням в Україні правового режиму воєнного стану.

Міністерство освіти і науки України категорично забороняє керівникам органів управління освітою та/або керівникам закладів освіти примушувати педагогічних та інших працівників до написання заяв про відпустку без збереження заробітної плати.

В той же час виключно за добровільним бажанням працівника йому може бути надана відпустка (із збереженням або без збереження заробітної плати) відповідно до вимог трудового законодавства. Також виключно за добровільним бажанням працівника його може бути звільнено за власним бажанням відповідно до вимог трудового законодавства.

Просимо роз'яснити цю позицію керівникам органів управління освітою та керівникам закладів освіти, а також педагогічним та іншим працівникам закладів освіти.

Про виконання просимо повідомити Державну службу якості освіти в строк до 02 березня 2022 р.

Попереджаємо керівників управлінь (департаментів) освіти і науки обласних, Київської міської державних (військово-цивільних) адміністрацій про персональну відповідальність за неухильне виконання трудового законодавства в закладах освіти на період запровадження правового режиму воєнного стану.

Міністр                                                                                            Сергій Шкарлет

https://ru.osvita.ua/legislation/Ser_osv/85846/Немає коментарів:

Дописати коментар