Методичні заходи

Семінар-практикум  з  "Cool Games".
 
  12 квітня 2019 року на базі Тернопільської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №3 з поглибленим вивченням іноземних мов відбувся семінар-практикум на тему "Особливості організації та проведення в закладах загальної середньої освіти спортивно-масового заходу серед школярів "Cool Games".   У семінарі-практикумі взяли участь близько п*ятидесяти  учителів фізичної культури ЗЗСО та методистів  РМК, ММК, ОТГ, ТКМЦНОІМ. Метою заходу було започаткувати в школах Тернопільської області новий формат проведення заходів для впровадження інноваційних підходів, модернізації уроків фізичної культури та зробити їх цікавими, привабливими для школярів.        
Звітальним словом до учасників звернулась директор школи Руслана Петрокушин,  презентувала роботу кафедри учителів фізичної культури даної школи і наголосила на  важливісті  даного предмету щодо зміцнення здоров*я  школярів. Методист Тернопільського ОКІППО Галина Єднак ознайомила учасників з особливостями організації та проведення "Cool Games".  Про програму активностей, влючених до змагань та судівство даного заходу розповів вчитель-методист Любомир Бенцал.  Практичну частину спортивно-масового заходу відповідно віковим дивізіонам провели спеціалісти вищої кваліфікаційної категорії, вчителі-методисти Лілія Булич, Богдан Мислик, Василь Кирилюк, Любомир Бенцал.

Детальніше...
                    _________________________________________________________________      . 

 Обласна  науково - методична  конференція 

23 серпня 2018 року  у Тернопільському національному економічному університеті відбулось засідання секції обласної науково-методичної  конференції на тему "Формування знань і навичок здоровязбережувальних компетентностей під час вивчення предмету "Фізична культура" у контексті Нової української школи.  Учасники секції -методисти РМК, ОТГ, які відповідають за предмет "Фізична культура". Про перехід від школи, орієнтованої на отримання знань, до компетентісного підходу в навчанні, про вимоги до сучасного уроку фізичної культури як основної форми освітнього процесу у контесті Нової української школи, про нові підходи до змісту занять фізичною культурою які повинні орієнтувати вчителів не тільки на фізичну підготовленість, а й на розвиток особисості, на індивідуальне сприймання матеріалу доповіла Г.М.Єднак, методист інституту. 
_____________________________________________________________

Вчимося грати у корфбол
09-10 березня 2018 року у спорткомплексі "Скіф", що у місті Львові відбувся І   Всеукраїнський семінар-практикум  на тему "Розвиток корфболу в Україні". Тернопільську область представляли учителі  фізичної культури та методист Тернопільського ОКІППО Г.М.Єднак.   З вітальним словом до учасників семінару звернувся голова Львівської федерації корфболу Валерій Підпалюк, який розповів про розвиток даного виду на теренах області,  участь спортсменів Львівщини у міжнародних змаганнях та про те, що Україна 60 країна у світі яка грає в корфбол. Родзинкою семінару була участь тренера з корфболу Бертіла (Голандія). Пан Бертіл завірив присутніх,  що   він тут для того, щоб поділитись з нами досвідом,  і вірить в те, що  учителі фізичної культури опанувавши правила гри розвиватимуть   корфбол в українських школах.                          

Детальніше...
__________________________________________________________________

   Інструктивно-методична нарада

         06 березня 2018 році на базі ТОКІППО відбулась інструктивно-методична нарада для новопризначених методистів фізичної культури ОТГ.  Методистом інституту  Єднак Г,М. на нараді були розглянуті питання впровадження спортивного профілю,  забезпечення освітнього процесу на уроках фізичної культури для учнів з особливими потребами, вимоги до сучасного уроку фізичної культури у контексті "Нової української школи", впровадження нових варіативних модулів (нових видів спорту) у навчальний процес тощо.   Головний спеціаліст обласного управління освіти і науки Тернопільської ОДА Цьомик І.П. висвітлив питання участі команд закладів освіти ОТГ у Спортивних іграх школярів та про проведення щорічного оцінювання фізичної підготовленості школярів та педагогічних працівників. По завершенні інструктивно-методичної наради були підведенні підсумки та вироблені рекомендації.  
______________________________________________________________         
 
                                                        Шляхи реалізації та перспективи впровадження 
в освітні заклади області спортивного профілю та допрофільної підготовки учнів. 
 І засідання проблемної групи
 20 лютого 2018 року на базі Тернопільського ОКІППО   відбулось перше засідання проблемної групи на тему  "Шляхи реалізації та перспективи впровадження в освітні заклади області спортивного профілю та допрофільної підготовки учнів". У засіданні проблемної групи взяли  участь учителі  фізичної культури та методисти РМК, ММК, ОТГ. Методист інституту Єднак Г.М. розкрила питання реалізації Концепції профільного навчання, ознайомила із зарубіжним досвідом організації профільного навчання, висвітлила основні завдання та форми  профільного навчання. Директор Тернопільського педагогічного ліцею спортивного профілю Івегеш В.П. у своєму виступі презентував роботу закладу та розповів про структуру і принципи  організації профільного навчання. 
    ________________________________________________________________________
   Тренінг 
"Розвиток здоров'язбережувальної компетентності учителів фізичної культури
 в умовах післядипломної освіти".
18-19 грудня  на базі Тернопільського ОКІППО відбувся тренінг на основі проблемно-тематичного курсу "Розвиток здоров'язбережувальної компетентності учителів фізичної культури в умовах післядипломної освіти". Участь у тренінгу взяли 47 учителів фізичної культури загальноосвітніх навчальних закладів області. Проводив тренінг кандидат медичних наук, докторант Інституту  вищої освіти Національної академії наук України В.М.Федорець, та методист інституту Г.М.Єднак.
Тренінг був спрямований на розвиток у вчителів фізичної культури психологічної надійності, відповідальності, антиципації (передбачення ризикованих ситуацій), доброти, критичного мислення, милосердя, толерантності, співчуття як значимих особистісно-психологічних складових здоров'язбережувальної компетентності,  вміння спілкуватися на тему здоров'язбереження та формування здорового способу життя, отримали знання та практичні навички профілактики гострої невідкладної патології та надання долікарської допомоги при невідкладних станах.

                                  

                                   
                                                            
Всеукраїнський семінар  
  "Розвиток масового дитячого футболу".

15 листопада 2017 року у Будинку футболу, що у місті Києві відбувся Всеукраїнськийсемінар на тему "Розвиток масового дитячого футболу". У семінарі взяли участь: керівництво Федерації футболу України, Міністерства освіти і науки України, Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки, Інституту модернізації змісту освіти, співробітники регіональних федерацій футболу, відповідальні за реалізацію національних програм ФФУ з розвитку масового футболу, методисти з фізичної культури обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти, вчителі-фіналісти  Всеукраїнського конкурсу "Інноваційний урок фізичної культури та урок фізичної культури з елементами футболу".

                                                  Обласний семінар  
 на тему "Шляхи підвищення ефективності позакласної та позашкільної роботи з фізичного виховання ".
       31 жовтня 2017 року на базі Тернопільського ОКІППО відбувся обласний семінар  на тему "Шляхи підвищення ефективності позакласної та позашкільної роботи з фізичного виховання: з досвіду роботи Монастириського району". Учасниками семінару були методисти фізичної культури РМК, ММК, ОТГ. 
       Про сучасний стан та перспективи розвитку освіти Монастирищини, особливості організації та напрямки методичної роботи з учителями фізичної культури району ознайомили присутніх завідувач Монастириського РМК Тиханська Т.М. та  методист фізичної культури Монастириського РМК Жилавий М.В.
       Учителі фізичної культури Іроденко М.Д., Расевич І.Р., Дронь І.М. та Гаврилишин Р.М. поділились практичним досвідом роботи з використання сучасних підходів до організації спортивно-масової роботи в позаурочний час, про спеціальні комплексні тести для відбору обдарованих дітей у спортивні секції, про заохочення школярів до занять спортом та результати своєї роботи,а директор районної ДЮСШ Паньків М.Б. не оминув увагою питання співпраці тренерів з учителями фізичної культури загальноосвітніх навчальних закладів щодо підвищення спортивної майстерності учнів в позашкільній установі.
        Кандидат психологічних наук Сіткар В.І. зупинився на практичних аспектах та специфіці організації і змісту позакласної роботи з фізичного виховання у початковій школі.
       Методист відділу методики навчальних предметів та професійного розвитку педагогів Тернопільського ОКІППО Єднак Г.М. розкрила питання роботи з обдарованими дітьми та створення для них належного освітнього середовища.
Завершився семінар підведенням підсумків та виробленням рекомендацій. 

                                                       




                                     
 Семінар-практикум 
"Організація навчально-виховного процесу на уроках фізичної культури з дітьми з особливими освітніми потребами"
         18 вересня  2017 року у Тернопільській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №24 відбувся семінар-практикум "Організація навчально-виховного процесу на уроках фізичної культури з дітьми з особливими освітніми потребами". До участі у семінарі були запрошені вчителі фізичної культури опорних навчальних закладів області та шкіл м.Тернополя. 
Семінар складався з   теоретичної та практичної частини.
        У теоретичній частині семінару питання психолого-педагогічного супроводу дитини в інклюзивному середовищі висвітлив завідувач кафедрою педагогіки, психології та інклюзивної освіти ТОКІППО, кан.наук, доцент В.Є.Кавецький. Про позитивні аспекти залучення дітей з особливими потребами до загальноосвітніх навчальних закладів розповіла методист ТОКІППО Г.М.Єднак.  Досвідом роботи про надання освіти  дітям з особливостями  психічного розвитку поділилась Г.Я.Януш, заступник директора Бережанської обласної комунальної ЗОШ-інтернат І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням трудового навчання. 
        У практичній частині семінару учителі фізичної культури Л.З.Баранюк  (заклад освіти І-ІІІ ступенів «Тернопільський обласний навчально-реабілітаційний центр»), Н.В.Вальчак (Тернопільська спеціальна ЗОШ-інтернат І-ІІІ ступенів), Т.В.Демчук (Теребовлянський НВК), Н.І.Олексів (Бережанська  обласної комунальної ЗОШ-інтернат І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням трудового навчання)  дали майстер-клас по особливостях організації та проведенню  занять, по впровадженню новітніх технологій з реабілітації дітей з порушенням опорно-рухового апарату, рекреаційних  занять для дітей з вадами слуху та  зору, про особливості фізичного розвитку і працездатності у дітей із затримкою психічного розвитку. Завершився семінар виробленням практичних рекомендацій щодо оволодівання необхідними знаннями та навичками роботи з дітьми з особливими освітніми проблемами.






















"Відкриті уроки футболу" у Теребовлі
 З 18.09 по 22.09. 2017 року у м.Теребовля  проходив соціальний проект  "Відкриті уроки футболу".
П’ять днів 192 учнів (з них 64 дівчат)  віком 8-13 років з 24 загальноосвітніх навчальних шкіл Теребовлянського району насолоджувались баталіями на футбольному полі. Добрий емоційний фон початку футбольного марафону задали  вихованці хореографічної студії «Зорепад» і студії акторської майстерності «Прем’єра»  Теребовлянської мистецької школи. 
Захід відкрив голова Федерації футболу Тернопільської області Т.З. Юрик.
Учасників фестивалю привітали перший віце-президент Федерації футболу України з аматорського футболу, заступник  голови Комітету масового Олександр Каденко, перший заступник голови Теребовлянської РДА В.Я. Довгань, начальники міського та районного відділів освіти С.З.Климко та Й.П.Кацан, завідувач методичного кабінету комунальної установи «Теребовлянський методичний кабінет» Л.О.Сурмай, методист Тернопільського ОКІППО Г.М.Єднак. Не змогли пропустити спортивне дійство гості, батьки і директори шкіл району, які із задоволенням підтримували і раділи за своїх підопічних.  Адміністрації  шкіл забезпечили учасників проекту харчування   під час перерв, а Федерація футболу Тернопільської області  подбала про  воду.
Не залишили поза увагою і переможців «Солодкого кубку» які були нагороджені солодкими призами від голови Теребовлянської районної федерації футболу Я.І.Королюка.
Організаторами фестивалю були:  Федерація футболу Тернопільської області   спільно з Федерацією футболу Теребовлянського  району, Тернопільський обласний комунальний інститут післядипломної педагогічної освіти, Теребовлянський районний та міський відділи освіти, за сприянням Федерації футболу України.
Учні та учителі   Теребовлянщини  щиро вдячні Федерації футболу України за позитивні емоції, набутий досвід та отриманий спортивний інвентар.















  Вчителі фізичної культури опановували техніку гри у бадмінтон

    19 квітня 2017 року на базі факультету фізичного виховання Тернопільського національного педагогічного університету імені В.Гнатюка відбувся обласний семінар-практикум на тему "Формування професійної компетентності вчителя засобами сучасних видів спорту". Учасниками заходу були методисти РМК, ММК, ОТГ та вчителі фізичної культури опорних загальноосвітніх закладів області. Метою заходу було вивчення правил гри у бадмінтон як одного з динамічних, масових видів спорту, впровадження варіативного модуля Бадмінтон" у навчальний процес ЗНЗ,  поліпшення фізичної підготовки школярів, рухової активності, підвищення інтересу до уроку фізичної культури.  З вітальним словом до учасників звернувся декан факультету фізичного виховання, доцент В.Г.Омеляненко. Теоретичним та практичним досвідом гри у бадмінтон ділились методист ОКІППО Г.М.Єднак, завідувач кафедри фізичного виховання, доцент А.В.Огнистий, асистенти кафедри П.М.Петрица та Р.А.Власюк.

 

 

 

 

  

 

 

  "Відкриті уроки футболу" для волонтерів

З 27 лютого по 1 березня 2017 року у місті Запоріжжі відбувся Всеукраїнський семінар для регіональних координаторів та місцевих організаторів соціального проекту  ФФУ "Відкриті уроки футболу"з 22 регіонів України. З вітальним словом до присутніх звернувсь член Комісії УЄФА  з масового футболу Євген Столітенко, який відзначив важливість проведення подібних заходів і запевнив, що ФФУ і надалі робитиме усе можливе, аби дитячий масовий футбол розвивався в регіонах і особива увага, щоб була приділена дітям-переселенцям. Учасники семінару поділились досвідом роботи з розвитку футболу та    реалізації  соціальних проектів у регіонах.

 

 

 

 

 

   Вчимось грати у стрітбол

 23 лютого 2017 року у Тернопільській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №24 відбувся обласний семінар-практикум   на тему "Формування професійної компетентності вчителя засобами сучасних видів спорту". Метою семінару є навчання вчителів фізичної культури та методистів РМК, ММК, ОТГ правилам змагань та технічним прийомам гри у стрітбол. Участь у заході взяли 75 фахівців фізичної культури. Навчання проводили методист Тернопільського ОКІППО Галина Єднак, тренер-викладач Тернопільського національного економічного університету Дмитро Третяк та аспірант Тернопільського національного педагогічного університету імені В.Гнатюка Наталія Осіп.

 









Немає коментарів:

Дописати коментар