пʼятницю, 25 серпня 2023 р.

Про переліки навчальної літератури та навчальних програм у 2023/2024 навчальному році

 

Департаменти (управління) освіти

 і науки обласних та Київської міської

 державних (військових) адміністрацій 

Заклади післядипломної педагогічної освіти

 Заклади дошкільної та загальної середньої освіти 

Про переліки навчальної літератури та 

навчальних програм, рекомендованих 

Міністерством освіти і науки України

 для використання в освітньому процесі 

закладів освіти у 2023/2024 навчальному році

З метою упорядкування літератури, що рекомендується для використання в закладах освіти, Міністерство освіти і науки України надає переліки навчальної літератури та навчальних програм, рекомендованих Міністерством освіти і науки України для використання в освітньому процесі закладів освіти у 2023/2024 навчальному році (далі – Переліки):

 у закладах дошкільної освіти (https://goo.gl/17YmaJ); 

 у початкових класах закладів загальної середньої освіти з навчанням українською мовою (https://goo.gl/Zgfw1C); 

 у 5-11 класах закладів загальної середньої освіти з навчанням українською мовою (https://goo.gl/93BNko);

 у закладах загальної середньої освіти, де є класи (групи) з навчанням мовами національних меншин (https://bit.ly/2Wn1Goi);

 у закладах загальної середньої освіти для осіб з особливими освітніми потребами (https://bit.ly/2InbGsO); з психології та педагогіки (https://bit.ly/3mtWtu9).

У Переліках для окремих підручників та посібників, які можуть використовуватися в освітньому процесі, зазначено декілька років надання висновку про гриф у зв’язку з зміною його строку дії або розгляду оновленого видання. Крім того, відповідно до статті 54, педагогічні працівники, зокрема, мають право на академічну свободу, включаючи свободу викладання, вільний вибір форм, методів і засобів навчання, що відповідають освітній програмі. Разом з тим, під час добору навчальної літератури для використання в освітньому процесі у новому навчальному році педагогічним працівникам слід ураховувати, що до деяких навчальних програм останнім часом було внесено зміни та доповнення, що, відповідно, не відображено в підручниках та посібниках попередніх років. З огляду на зазначене, рекомендуємо для викладання певних тем використовувати матеріали електронних версій підручників або інші додаткові матеріали. Привертаємо увагу, що за результатами розгляду комісій Переліки постійно доповнюватимуться новими назвами, оновлюватимуться з урахуванням строку дії грифа, наданих навчальній літературі та навчальним програмам Міністерством освіти і науки України. Переліки є доступними для ознайомлення в режимі онлайн (https://imzo.gov.ua/kataloh-nadannia-hryfiv/).

 Заступник Міністра                                             Андрій СТАШКІВ

Немає коментарів:

Дописати коментар