понеділок, 22 березня 2021 р.

Засідання творчої групи учителів фізичної культури на тему «Фізична культура для «покоління Z»

        


19 березня 2021 року у Тернопільському обласному комунальному інституті післядипломної педагогічної освіти в режимі відеоконференції на платформі Google Meet, проведено засідання творчої групи учителів фізичної культури на тему «Фізична культура для «покоління Z»: як зробити уроки цікавими». Метою заходу було розглянути питання щодо особливостей дітей «покоління Z», систематизувати рекомендації зарубіжних і українських  науковців щодо ефективної роботи з такими дітьми у навчанні, вихованні й соціалізації та проаналізувати їх інтереси до видів фізичної активності.

Сьогодні в закладах  загальної середньої  освіти навчаються учні «покоління Z». Від того, чого ми їх навчимо і як виховаємо, як мотивуємо до здорового способу життя учнів протягом усього освітнього процесу, залежить наше теперішнє й майбутнє. Аби сучасні школярі захотіли займатися фізичною активністю, педагогам потрібно докласти зусиль, щоб навчання було цікавим: змінювати методику, форми роботи на уроці,   вчитися новому та прислухатись до своїх вихованців. Як саме це слід робити та які зрушення в цьому напрямку необхідні вже сьогодні, було обговорено на онлайн - засіданні творчої групи.

Питання  цінностей та орієнтирів українського «покоління Z» висвітлили Сіткар В. І., кандидат психологічних наук, доцент кафедри педагогіки, психології та інклюзивної освіти ТОКІППО та Єднак Г. М., методист відділу методики навчальних предметів та професійного розвитку педагогів.

Учителі фізичної культури  Данелюк О. Г. (Скалатська ЗОШ І-ІІІ ступенів); Ковальський Ю. В. (Шумський НВК "загальноосвітній навчальний заклад I-III ступенів-гімназія"); Юрків О. Р. (Козівська гімназія імені Ігоря Герети); Давлюд О.П. (Тернопільський ліцей №21 - спеціалізована мистецька школа імені Ігоря Герети) у ході засідання звернули увагу присутніх до пошуку способів педагогічної взаємодії щодо сьогоднішнього покоління учнів,  адже ці діти творчі, хочуть лишатися індивідуальностями, прагнуть успіху, але часто їм не вистачає терпіння та зосередженості. Водночас серед них усе більше дітей з низьким рівнем фізичної підготовки та вадами здоров’я. Саме на модернізації уроку фізичної культури акцентувала увагу методист Єднак Г. М., на якому повинна бути індивідуалізація процесу навчання, орієнтована на пріоритети особистості, врахувати інтереси і потреби у вільному і самостійному розвитку школяра, а вчитель має бути цікавим для учнів, зрозуміло та доступно доводити необхідність займатися фізичною культурою.

Учителі фізичної культури Дехтярук Г. Г. (Кременецький ліцей імені Уласа Самчука); Терлецький В. М. (НВК «ЗОШ I-III ст. с. Довжанка» - ДНЗ); Іванюк Т. В. (Кременецький ліцей імені Нестора Літописця); Дуда М.І. (Монастириський ЗЗСО І-ІІІ ступенів) поділились практичним досвідом і переконані в тому, що урок для «покоління Z» необхідно зробити яскравим, видовищним, наочним (наочність - головна умова), він має поєднувати в собі традиційні інструменти і нові технології навчання.

Захід завершився  обміном думок та виробленням рекомендацій.

Дякую учителям за участь та професійний досвід.Немає коментарів:

Дописати коментар