середа, 1 травня 2024 р.

Практикум учителів фізичної культури «Організація та проведення змагань в закладі загальної середньої освіти

  16 квітня 2023 року у Тернопільському обласному комунальному інституті післядипломної педагогічної освіти на  платформі онлайн-сервісу Google Meet відбувся практикум «Організація та проведення змагань в закладі загальної середньої освіти. Підготовка учнів до змагальної діяльності» у якому взяли участь учителі фізичної культури закладів загальної середньої освіти області.

Метою заходу було розкрити основні підходи і особливості організації та проведення спортивних змагань, фізкультурно-оздоровчих заходів у закладі освіти в умовах воєнного часу, сформувати ефективну модель розвитку фізичної культури і спорту задля збільшення кількості школярів, які б займались фізичною культурою і спортом на постійній основі.

Галина  Єднак, методист відділу методики навчальних предметів  природничо-математичного циклу, технологій та фізичної культури висвітлила важливі питання щодо організаційно-методичних основ  організації і проведення спортивних змагань в школі, наголосила на дотриманні вимог безпеки життєдіяльності учнів під час проведення спортивно-масових заходів в умовах воєнного часу та важливості планування  і проведення меморіальних змагань, які присвячені пам’яті героїв війни.

У практичній частині методичного заходу учителі фізичної культури

Михайло Забчук  (ліцей №1 м. Копичинці), Віталій Терлецький (Довжанківський ліцей), Оксана  Юрків (Козівський ліцей ім. В. Герети) поділились практичним досвідом  використання цифрових застосунків під час організації і проведення змагань. Ігор Попик (Ценівська гімназія) зосередив увагу учасників практикуму на застосуванні систем  розіграшу змагань та порядок застосування різних способів в організації  змагань, адже вибір тієї або іншої системи розіграшу залежить від завдань змагань,  кількості та рівня підготовленості учасників змагань, матеріальної бази, термінів проведення змагань тощо.

Про дотримання норм спортивної етики та правил чесної гри (fair play) під час участі у спортивних змаганнях розповів Валерій Єднак, кандидат педагогічних наук, доцент Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка. Захід завершився  обміном думок та виробленням рекомендацій.

 













Щодо участі у Всеукраїнській національно- патріотичній онлайн-руханці

  

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ ДЕРЖАВНА НАУКОВА УСТАНОВА

«ІНСТИТУТ МОДЕРНІЗАЦІЇ ЗМІСТУ ОСВІТИ»


вул. Митрополита Василя Липківського, 36, м. Київ, 03035, тел./факс: (044) 248 25 13 E-mail: info@imzo.gov.ua, https://imzo.gov.ua, код ЄДРПОУ 39736985

Лист ДНУ "Інститут модернізації змісту освіти 
21/08-717  від   від 01.05.2024

 Щодо Всеукраїнської національно- патріотичної онлайн-руханки

Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти» інформує, що 10 травня 2024 року о 10:15 відбудеться наймасштабніша Всеукраїнська національно-патріотична онлайн-руханка до Всесвітнього дня руху заради здоровʼя (далі – руханка).

Організаторами руханки є ГО «Об'єднані спортом», Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти», Національна скаутська організація України «Пласт», Федерація легкої атлетики України, ГО

«ЮкрейнЕктів».

Захід відбудеться на платформі Zoom та на YouTube-каналі ГО «Об'єднані спортом». Усі деталі для учасників заходу будуть розміщені у телеграм-каналі за даним покликанням: https://t.me/+Vtdqyc_MzLoyZjky

Опис проєкту «Всеукраїнська національно-патріотична онлайн-руханка до Всесвітнього дня руху заради здоровʼя».

Проблема: згідно з даними ВООЗ, понад 80% підлітків з усього світу та кожна четверта доросла людина не відповідають загальноприйнятим нормам фізичної активності. Недостатня фізична активність та сидячий спосіб життя негативно впливають на здоров'я людей.

Метою проєкту є привернення уваги українців до фізичної активності та наголосити на важливості фізичного здоров’я. Всесвітній день руху заради здоров’я це:

1.  Збільшення рівня фізичної активності серед українців: заохотити людей різного віку та рівня підготовки долучитися до фізичної активності; зробити фізичну активність доступною та цікавою для всіх; сприяти покращенню фізичного та психоемоційного стану населення.

2.   Покращення фізичного та психоемоційного стану населення: зміцнити м'язи та серцево-судинну систему; підвищити імунітет та стійкість до захворювань; покращити настрій та самопочуття; знизити рівень стресу та тривоги.

3.  Підвищення рівня патріотизму та єднання українців: об'єднати українців з різних куточків країни; зміцнити патріотичний дух та єднання нації; виховати в молоді любов до України та її історії; створити позитивний імідж України на міжнародній арені.

4.       Створення позитивного іміджу України на міжнародній арені: продемонструвати світу єдність та силу українського народу; популяризувати українську культуру та традиції.

Переваги:

1.              Доступність: онлайн-формат дозволить людям з усіх куточків України взяти участь у руханці.

2.              Інклюзивність: комплекс вправ буде розроблений з урахуванням людей різного віку та рівня підготовки.

3.              Масштабність: завдяки онлайн-формату в руханці може взяти участь необмежена кількість людей.

4.              Сталий вплив: подія може стати початком довгострокової кампанії з популяризації здорового способу життя.

5.              Поєднання фізичної активності та патріотичного виховання: руханка стане не лише способом підтримувати фізичну форму, але й можливістю дізнатися більше про українську історію, культуру та традиції.

6.              Зміцнення патріотичного духу: спільна участь у руханці згуртує українців та зміцнить їхній патріотичний дух.

7.              Просування української культури: руханка стане чудовою можливістю для популяризації української культури як в Україні, так і за кордоном.

Рішення: проведення Всеукраїнської онлайн-руханки стане доступним та цікавим способом для людей різного віку та рівня підготовки долучитися до фізичної активності.

Цілі:

1.       Привернути увагу до важливості фізичної активності.

2.              Встановити рекорд України за кількістю учасників руханки, який буде визнаний Книгою Рекордів України.

3.              Плекати любов до руху та сприяти розробці національних і місцевих ініціатив у галузі фізичної активності.

 4.              Зміцнення фізичного здоров’я школярів, шляхом популяризації серед учнівської молоді, педагогів пріоритетної цінності здоров’я, фізичної культури та спорту.

5.              Підвищити обізнаність про важливість фізичного здоров'я та активного способу життя.

6.              Заохотити людей різного віку та з різними життєвими обставинами до руху та занять спортом.

7.              Продемонструвати єднання українців у прагненні до здорового життя.

Очікувані результати:

1.              Широке висвітлення події в ЗМІ та соціальних мережах.

2.              Значне збільшення кількості людей, які займаються спортом та ведуть активний спосіб життя.

3.              Підвищення рівня фізичного здоров'я українців.

Запрошуємо всіх бажаючих долучитися до встановлення рекорду України з руханки!

Учасники          повинні          заповнити          форму                                    реєстрації       https://forms.gle/yRj3cBdLmiNMEDhAA

Просимо проінформувати заклади освіти про можливість взяти участь у заході.

Директор                                                                         Євген БАЖЕНКОВ

 0978423267 Галина КОЛОМОЄЦЬ