четвер, 27 серпня 2020 р.

Олімпійські ігри в Давній Греції (свято для учнів 7–9-х класів)

 

 Посилання:    http://journal.osnova.com.ua/article/58179-Олімпійські_ігри_в_Давній_Греції_(свято_для_учнів_7–9-х_класів)

Завдання: 1) ознайомити з історією Олімпійських ігор, змаганнями еллінів у Давній Греції; 2) розвивати рухові якості; 3) виховувати інтерес і звичку до занять фізичною культурою; 4) формувати основи здорового способу життя.

Інвентар: гімнастичні обручі; кеглі; кубики; м’ячі; скакалки; гімнастичні лави; малі м’ячі для метання; свисток; аудіозаписи із засобами для їх відтворення; вінки для переможців; медалі; дипломи.

 ХІД ЗАХОДУ

Свято відбувається в спортивній залі, прикрашеній різнокольоровими кульками, стрічками та олімпійською символікою. Лунає спортивний марш, до зали входять учасники змагань.

Ведучий. Добрий день, дорогі діти, гості та вчителі! Сьогодні в нас незвичайна подія — ми мандруватимемо в минуле, у часи Давньої Греції, де виникли Олімпійські ігри.

З історії давнього світу вам відомо, що найшановнішим поміж грецьких богів був Зевс, на честь якого греки проводили традиційні свята. 

Улітку 776 року до нашої ери неподалік від маленького містечка Олімпії у південно-західній частині Греції організатори свят на честь Зевсагромовержця звичайну програму з молитов і жертвоприношення доповнили спортивними змаганням — забігами юнаків на коротку дистанцію. Цю подію вважають відправною точкою Олімпійських ігор. Тому у наших конкурсах ми спробуємо відродити змагання еллінів на античних Олімпійських іграх.

Але які спортивні змагання можливі без суддів? Сьогодні цю місію виконуватиме наше шановне журі.

Ведучий представляє суддів і запрошує команди на лінію старту.

 Ведучий. Перші Олімпійські ігри тривали один день, їхня програма містила лише один вид змагань — біг на один стадій.

1-й КОНКУРС «СТАДІОДРОМ»

Ведучий. Стадіодром — це біг на один стадій, довжина якого дорівнює довжині доріжки стадіону в Олімпії (192,27 м), на якому проводили античні Ігри. Існував також біг на два стадія (діаулос), під час якого атлети обов’язково виконували поворот та на фініші торкалися кам’яного стовпчика. Перемога в стадіодромі була найпочеснішою в Давній Греції.

 Конкурс проводять у вигляді естафети. За сигналом учні по черзі оббігають кеглю, розташовану на відстані 15–20 м від лінії старту, на фініші торкаються кубика або стійки. Перемагає команда, яка фінішує першою.

 2-й КОНКУРС «СТРИБКИ У ДОВЖИНУ»

 Ведучий. Стрибки у довжину в Давній Греції виконували, тримаючи в обох руках обтяження (камені, гирі, гантелі). Уважали, що це допоможе збільшити довжину стрибка. Спробуйте виконати стрибок з місця з гантелями в руках.

 Учасники по черзі виконують стрибок у довжину з гантелями в руках. Судді стежать за правильним виконанням. Кожний наступний учасник команди стрибає з місця приземлення попереднього учасника. Перемагає команда, яка стрибнула якнайдалі.

 3-й КОНКУРС «МЕТАННЯ СПИСА»

 Ведучий. На Олімпійських іграх у Давній Греції метання диска та списа виконували з кам’яного постаменту. Диск метали на дальність, а спис — на точність.

 Хлопці з відстані 10–12 м, дівчата — 8–10 м виконують метання тенісного м’яча у вертикальну ціль (баскетбольний щит). Замість постаменту слід використати кубики розміром 50 × 50 × 50 см. Судді підраховують кількість точних влучень. Перемагає команда, яка набрала найбільшу кількість очок.

 4-й КОНКУРС «ЗМАГАННЯ З ПЛАВАННЯ»

 Ведучий. Програма змагань античних олімпійців поступово розширювалася, з’явились перегони на колісницях і кулачні бої. Крім того, давні греки цінували вміння плавати не менше, ніж уміння читати. Для того щоб підкреслити неосвіченість людини, вони говорили: «Він не вміє ані читати, ані плавати».

 За сигналом напрямні підбігають до гімнастичної лави, лягають на неї на живіт і повзуть, підтягуючись водночас обома руками. Діставшись кінця лави, учасники оббігають кеглю та повертаються до команди (хлопці — у такий самий спосіб, дівчата — бігом). Ноги учасників не мають звисати з лави. Перемагає команда, яка фінішує першою.

5-й КОНКУРС «ПЕРЕГОНИ НА КОЛІСНИЦЯХ»

 Ведучий. Перегони на колісницях збирали дуже багато глядачів, тому що були дуже видовищними та емоційними. В Олімпії вперше було побудовано іподром (спеціально обладнаний майданчик у вигляді овалу для таких перегонів).

Наїзники повинні бути сильними, сміливими, рішучими та кмітливими. У нашому випадку хлопці імітуватимуть колісницю, якою керуватиме дівчина-вершниця.

 Двоє хлопців складають руки, утворюючи «стілець», на який сідає дівчина. За сигналом учасники мають перенести дівчину до визначеного місця (10–15 м) і повернутися назад. Перемагає команда, яка фінішує першою.

6-й КОНКУРС «ОЛІМПІЙСЬКА ЕСТАФЕТА»

Ведучий. Естафети як легкоатлетичні, так і в плаванні з’явилися лише на сучасних Олімпійських іграх. Вони не лише демонструють фізичні якості, але й морально-вольові: почуття колективізму, відповідальність за спортивну честь колективу, вміння володіти собою у будь-яких ситуаціях.

Напроти кожної команди — гімнастичний обруч і м’яч. За сигналом напрямний підбігає, стає в обруч і кидає м’яч наступному учасникові. Наступні гравці виконують такі самі дії, поки всі гравці не розташуються в обручі. Перемагає команда, яка фінішує першою.

7-й КОНКУРС «ОЛІМПІЙСЬКА ВІКТОРИНА»

Ведучий. Ми переконалися, які швидкі та спритні наші олімпійці. А зараз ми пересвідчимося, які вони розумні та кмітливі.

 Орієнтовні запитання вікторини

1. Із якими міфами та іменем якого героя пов’язують зародження Олімпійських ігор? (Геракл, авгієві конюшні)

2. На честь якого бога проводили давні Олімпійські ігри? (Зевса)

3. Як часто відбувалися Олімпійські ігри у Давній Греції? (Один раз на чотири роки)

4. Де відбувалися змагання? (У місті Олімпія) 

5. Назвіть спортивні споруди, де проводили античні змагання. (Стадіон, іподром)

6. Хто міг брати участь в античних Олімпійських ігор? (Вільні греки)

7. Як називали переможців Олімпійських ігор? (Олімпіоніки)

8. Що ви знаєте про Ігри на честь богині Гери? (Гереї, що проводили один раз на 5 років; переможець отримував мідний щит і миртовий вінок.)

9. Чим нагороджували чемпіонів Олімпійських ігор? (Маслиновим вінком)

10. Коли припинили проведення Олімпійських ігор? (394 року нашої ери)

11. Якою була програма Олімпійських ігор у Давній Греції? (У різний час до програми Ігор входили: стадіодром (біг на 1 стадій); діаулос (біг на 2 стадія); доліходром (біг на витривалість від 7 до 25 стадіїв); гоплітодром (біг у озброєнні); боротьба; пентатлон (п’ятиборство); панкратіон (поєднання боротьби та кулачного бою); перегони колісниць та ін.)

12. Що ви знаєте про інші ігри Давньої Греції? (Панафінейські — на честь Афіни Палади в Афінах один раз на п’ять років; піфійські – на честь Аполлона в Дельфах один раз на чотири роки; істмійські — на честь Посейдона на Коринфському перешийку один раз на два роки; немейські — на честь Зевса в Немеї один раз на два роки.)

 

Судді по черзі запитують команди. За кожну правильну відповідь команда отримує 1 бал. Перемагає команда, яка набрала найбільше балів.

Ведучий. Настав час надати слово суддям. Поки вони обмірковують, яка команда була найкращою, ми переглянемо виступ інших наших спортсменів (заздалегідь підготувати показові номери, наприклад, із художньої гімнастики, акробатики, шейпінгу, аеробіки).

 Судді оголошують результати змагань і нагороджують переможців.

 Ведучий

Нехай, мов факел, запалає

Любов до спорту у серцях

І хай ніколи не згасає,

Зігріє ваш життєвий шлях.

До нових зустрічей! До нових перемог! Хай вам щастить!

 

 

 

Немає коментарів:

Дописати коментар