понеділок, 18 квітня 2022 р.

Практикум «Організація освітнього процесу на уроках фізичної культури для дітей з особливими освітніми потребами»

 15 квітня 2022 року у Тернопільському обласному комунальному інституті післядипломної педагогічної освіти на  платформі онлайн-сервісу Google Meet відбувся практикум «Організація освітнього процесу на уроках фізичної культури для дітей з особливими освітніми потребами» у якому взяли участь учителі фізичної культури, які працюють з учнями із особливими освітніми потребами у закладах загальної середньої освіти.

У своїй доповіді Віктор Кавецький, в.о. завідувача кафедри педагогіки, психології  та  інклюзивної  освіти, доцент, кандидат педагогічних наук зазначив основні принципи та цінності інклюзивної освіти в основу яких покладено ідеологію, яка виключає будь-яку дискримінацію дітей та  забезпечує однакове ставлення до всіх, але створює спеціальні умови для дітей з особливими потребами.

Галина  Єднак, методист відділу методики навчальних предметів  природничо-математичного циклу, технологій та фізичної культури  звернула увагу учителів на організацію інклюзивного середовища та створення ними комфортних умов на уроках фізичної культури, на зміст уроку, підбір вправ  та дозування фізичного навантаження, шляхи подолання бар'єрів, які виникають під час  спільного навчання дітей з особливими освітніми потребами і дітей основної медичної групи, на конкретні методики роботи в інклюзивних класах і як  запобігти травмам на уроках та надала учителям практичні поради.

У практичній частині методичного заходу Орислава Сайчук, учитель фізичної культури  Великоберезовицької  ЗОШ І-ІІІ ступенів, Наталія Вальчак,  учитель фізичної культури Тернопільської спеціальної школи  ділились досвідом роботи, труднощами та успіхами у навчанні дітей з особливими освітніми потребами із різними нозологіями, із виправлення порушень фізичного розвитку і розширення рухових можливостей учнів, які є  основою підготовки їх до життя.

Різноманітні практики організації фізкультурно-оздоровчої роботи з дітьми з ООП у позаурочний час продемонстрували Тарас Демчук, учитель фізичної культури Теребовлянського профільного ліцею та Владислав Русанюк, учитель фізичної культури КЗ НВК «Мишковицька ЗОШ І-ІІІ ступенів-ДНЗ». Наталія Олексів, учитель фізичної культури Бережанського ліцею розкрила сучасні методи роботи з гіперактивними дітьми, які будуть впроваджує на уроках фізичної культури адаптуючи до потреб кожної дитини.

Захід завершився  обміном думок та виробленням рекомендацій.

       
 

Немає коментарів:

Дописати коментар