пʼятницю, 22 листопада 2019 р.

Школа молодого вчителя фізичної культури14 лютого 2020 року у Тернопільському ТОКІППО відбулось  засідання школи молодого вчителя фізичної культури на тему «Шляхи підвищення ефективності уроку». Метою заходу було надання молодим педагогам методичної допомоги у розв’язанні першочергових проблем, подолання труднощів, із якими зустрічається молодий учитель, та підтримка їх творчої діяльності.
У методичному заході взяли участь 23 молодих фахівців фізичної культури ЗЗСО області. На початку засідання методистом навчально-методичного центру психологічної служби і соціальної роботи  ТОКІППО Світланою Демидась було  проведено діагностику психолого-педагогічної готовності молодого вчителя  до професійної діяльності, яка є стержневою віссю особистості педагога, його особистісних якостей і здібностей, які й сприяють успішній творчій фаховій діяльності.
        У ході заняття методистом відділу методики навчальних предметів та професійного розвитку педагогів  ТОКІППО Галиною Єднак  було розглянуто  питання підготовки вчителя до уроку, про  чинники, які впливають на ефективність уроку, про ефективність використання електронних  засобів навчання, які вносять елементи новизни та запобігають шаблонності уроку під час організації освітньої діяльності, ознайомлення з квест – технологіями на уроках фізичної культури.
На завершення  заходу, вчителям було запропоновано дидактичні матеріали для використання їх в організації освітньої  діяльності. 
 
Майстер-клас Валентини Гарас
19 листопада 2019року   на базі Тернопільського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – економічний ліцей №9» імені Іванни Блажкевич відбувся майстер - клас Валентини Гарас, учителя фізичної культури Волинського ліцею імені Нестора Літописця, спеціаліста першої категорії,  переможця ІІ (обласного) туру Всеукраїнського конкурсу «Інноваційний урок фізичної культури та урок фізичної культури з елементами футболу».

Учасниками заходу були  лауреати ІІ (обласного) туру  Конкурсу. Захід  розпочався із привітання  директора школи-ліцею  Григорія Рибака, який ознайомив присутніх з навчальною та спортивною базою школи, розповів про успіхи учителів та учнів у фізкультурно-спортивній діяльності та  про умови, які створює адміністрація школи   для творчої і педагогічної діяльності учасників освітнього процесу.

Учителі фізичної культури закладів загальної середньої освіти області   ознайомились із досвідом  роботи переможниці Конкурсу Валентини Михайлівни, її авторськими напрацюваннями,  новими формами роботи, використанням ІКТ на уроках фізичної культури, оригінальними ідеями з формування здоров’язбережувальних компетентностей, які  забезпечують ефективне вирішення освітніх, виховних та оздоровчих завдань в освітньому процесі.

Не залишились осторонь лауреати Конкурсу, які  також презентували свій досвід з впровадження компетентнісного підходу на уроках фізичної культури (Володимир Мотика, Підволочиська гімназія імені І.Франка), з використання рухливих ігор для розвитку фізичних якостей (Ганна Марусин, ЗОШ І-ІІ ст. с.Самолуски Гусятинський район), з впровадження інноваційних технологій (Володимир Панюс, Язловецька ЗОШ І-ІІІ ст. Бучацький район), з реалізації міжпредметних зв’язків на уроках фізичної культури (Марія Сандуляк,  Тернопільська спеціалізована школа №29 з поглибленим вивченням іноземних мов). Методист інституту Єднак Г.М. наголосила, що учителю необхідно постійно  вчитись, і кращим збудником для цього має стати взаємообмін досвідом роботи.                 

 
 
   
Немає коментарів:

Дописати коментар